• Login
  • Register

Tournaments

Summer Tournaments 2018 - full results

Summer Tournaments 2018 - full results

Author: Paul Marks/10 July 2018/Categories: Tournaments

Rate this article:
No rating

2018 Summer Tournaments – Results 

MEN'S OPEN SINGLES WINNER – ROB CARTER

MEN'S OPEN SINGLES FINALIST – TOM PUDNEY

MEN'S OPEN DOUBLES WINNERS – TOM PUDNEY & ED PUDNEY

MEN'S OPEN DOUBLES FINALISTS – ROB CARTER & MAX KNIGHT

MEN'S VETS OPEN DOUBLES WINNERS – ALAN RAYNER & JEFF BURDITT

MEN'S VETS OPEN DOUBLES FINALISTS – JOE MURRAY & JON KNIGHT

MEN'S VETS OPEN SINGLES WINNER – ALAN RAYNER

MEN'S VETS OPEN SINGLES FINALIST – JON KNIGHT

MEN'S INTERMEDIATE DOUBLES WINNERS – BRINDLEY PIPER & LEE BLACKMAN

MEN'S INTERMEDIATE DOUBLES FINALISTS – TOBY ARCHER & MATT BASHAM

MEN'S SENIOR VETS OPEN DOUBLES WINNERS – ALAN RAYNER & JEFF BURDITT

MEN'S SENIOR VETS OPEN DOUBLES FINALISTS – PAUL MARKS & RICHARD LEADLEY

MEN'S VETS HANDICAP DOUBLES WINNERS – DAVE NELSON & PHIL GARNER

MEN'S VETS HANDICAP DOUBLES FINALISTS – JERRY BELL & JOHN HAYTER

MEN'S HANDICAP SINGLES WINNER – MOVED TO AUTUMN

MEN'S HANDICAP SINGLES FINALIST – MOVED TO AUTUMN

MEN'S HANDICAP DOUBLES WINNERS – DAVE GILBERT & OLLIE PIDGEON

MEN'S HANDICAP DOUBLES FINALISTS – ALEX BELL & STEVE BAILEY

LADIES' OPEN SINGLES WINNER – NYAH KAUDERS

LADIES' OPEN SINGLES FINALIST – JADE GOODING

LADIES' OPEN DOUBLES WINNERS – SARA TITMUSS & JADE GOODING

LADIES' OPEN DOUBLES FINALISTS – CHLOE JACKSON & SUSIE STAUNTON

LADIES' VETS OPEN DOUBLES WINNERS – KRIS NEWBURY & SUE SERGEANT

LADIES' VETS OPEN DOUBLES FINALISTS – FIONA COULL & SUZANNE ELLIS

LADIES' SENIOR VETS OPEN DOUBLES WINNERS – KRIS NEWBERY & SUE SERGEANT

LADIES' SENIOR VETS OPEN DOUBLES FINALIST – JULIE JONES & JACKIE SIRDIFIELD

LADIES' INTERMEDIATE DOUBLES WINNER – SUSIE STAUNTON & CHLOE JACKSON

LADIES' INTERMEDIATE DOUBLES FINALISTS – LIZZIE MAY & SUZANNE ELLIS

LADIES' HANDICAP DOUBLES WINNERS – SHARON CARLILE & TONIA LONG

LADIES' HANDICAP DOUBLES FINALISTS – SHARON DRINKWATER & KAYE GORDON

LADIES' VETS HANDICAP DOUBLES WINNERS – CAROLE BOSTON & KIM PAXMAN

LADIES' VETS HANDICAP DOUBLES FINALISTS – MANDY PRICE & CATHY PAGE

MIXED OPEN DOUBLES WINNERS – 

MIXED OPEN DOUBLES FINALISTS – 

MIXED VETS OPEN DOUBLES WINNERS – ALAN RAYNER & FIONA COULL

MIXED VETS OPEN DOUBLES FINALISTS – JEFF BURDITT & SUE SERGEANT

MIXED SENIOR VETS OPEN DOUBLES WINNERS – JEFF BURDITT & SUE SERGEANT

MIXED SENIOR VETS OPEN DOUBLES FINALISTS –  PAUL MARKS & JULIE JONES

MIXED INTERMEDIATE DOUBLES WINNERS – BRINDLEY PIPER & JULIE JONES

MIXED INTERMEDIATE DOUBLES FINALISTS – PHIL DANIELS & CHLOE JACKSON

MARRIED/PARTNERS HANDICAP DOUBLES WINNER – GRANT & STACEY FERNLEY

MARRIED/PARTNERS HANDICAP DOUBLES FINALISTS – NICK & JULIE JONES

MIXED HANDICAP DOUBLES WINNERS – ANDREW WILSON & JEAN RICHMOND

MIXED HANDICAP DOUBLES FINALISTS – MARGARET TUBBS & IAN CARLILE

MIXED VETS HANDICAP DOUBLES WINNERS – RICHARD LEADLEY & KATRINA ROBINSON

MIXED VETS HANDICAP DOUBLES FINALISTS – MARK WRIGHT & ANDREA QUANTRILL

PARENT/RELATIVE & JUNIOR HANDICAP DOUBLES WINNER – TREVOR & TOBY BROWN

PARENT/RELATIVE & JUNIOR HANDICAP DOUBLES FINALIST – MAX & MILLIE KNIGHT

 

JUNIOR TOURNAMENTS

8 & UNDER MIXED SINGLES WINNER – ISABELLA KNIGHT

8 & UNDER MIXED SINGLES FINALIST - OTIS TABOR

9 & UNDER MIXED SINGLES WINNER - FINLEY PAYNE

9 & UNDER MIXED SINGLES FINALIST - NIAMH STAUNTON

10 & UNDER MIXED SINGLES WINNER - ISABEL RICHARDSON

10 & UNDER MIXED SINGLES FINALIST – BEN TANSLEY

12 & UNDER BOYS'SINGLES WINNER – MICHAEL BROWN

12 & UNDER BOYS' SINGLES FINALIST – OLIVER GORE

14 & UNDER BOYS' SINGLES WINNER – JAMES ANDERSON

14 & UNDER BOYS' SINGLES FINALIST – OLIVER GORE

14 & UNDER BOYS' DOUBLES WINNERS – JAMES ANDERSON & THOMAS DRINKWATER

14 & UNDER BOYS' DOUBLES FINALISTS – OLIVER GORE & CHARLIE KAUDERS

16 & UNDER BOYS' DOUBLES WINNER – DAN SMITH & ARCHIE MCALLISTER

16 & UNDER BOYS' DOUBLES FINALIST – ALEX DOWNER & AARON DAVEY

18 & UNDER BOYS' SINGLES WINNER – DAN SMITH

18 & UNDER BOYS' SINGLES FINALIST – AARON DAVEY

18 & UNDER BOYS' DOUBLES WINNERS – BRAD GORDON & ED PUDNEY

18 & UNDER BOYS' DOUBLES FINALISTS – DAN SMITH & ARCHIE MCALLISTER

18 & UNDER MIXED DOUBLES WINNER – MICHAEL BROWN & HOLLY HORNER-ELLIS

18 & UNDER MIXED DOUBLES FINALISTS – JOE & HALLE TURRELL

14 & UNDER MIXED DOUBLES WINNERS – SHAMISO NDORO & BEN EASTON

14 & UNDER MIXED DOUBLES FINALISTS – FRASER LAKING-MORRIS & MOLLIE TITE

12 & UNDER GIRLS SINGLES WINNER - SARINA SALARI

12 & UNDER GIRLS FINALIST - MOLLIE TITE

14 & UNDER GIRLS' SINGLES WINNER – HALLE TURRELL 

14 & UNDER GIRLS' SINGLES FINALIST – SARINA SALARI

14 & UNDER GIRLS' DOUBLES WINNERS – JESSICA CALUGAR & SARINA SALARI

14 & UNDER GIRLS' DOUBLES FINALISTS – BETH THORNTON & LOUISE BOWIE

18 & UNDER GIRLS' SINGLES WINNER – HOLLY HORNER-ELLIS

18 & UNDER GIRLS' SINGLES FINALIST – ALIX RALSTON

18 & UNDER GIRLS' DOUBLES WINNERS – HOLLY HORNER-ELLIS & LAUREN HAEGER-SMITH

18 & UNDER GIRLS' DOUBLES FINALISTS – JESSICA RIPTON & ISABELLA BLACK

SPORTING JUNIOR OF THE YEAR - FINLAY PAYNE

MOST IMPROVED JUNIOR – MOLLIE TITE & BEN EASTON

COACHES’ AWARD – MICHAEL STEVENSON

ROAD TO WIMBLEDON – JAMES ANDERSON & JESSICA CALUGAR


 

Print

Number of views (723)/Comments (0)

Tags:

Please login or register to post comments.